גיוס ומיון עובדים

גיוס ומיון עובדים

גיוס, מיון והשמת עובדים

מרכז הערכה
לארגונים

אתה, כמנהל משאבי אנוש, יודע שגיוס ומיון עובדים ומנהלים היא אחת מהפעולות החשובות ביותר בארגון. בכל ארגון יש תחלופת עובדים. בוודאי גם בארגון שלך. ההצלחה שלך נמדדת, בין היתר, במידה רבה בהון האנושי שאתה מצליח להביא לארגון. בכל ארגון ישנו צורך למצוא את דרך המלך בין הדרישות של הארגון מהמועמד, טיב המועמד, התאמתו לארגון והדרישות והתנאים שהמועמד רוצה. אחד הכלים החשובים שיכולים לעזור לך זה מכון מיון מקצועי. מכון טוב ואמין הן מבחינת יכולת האבחון והן מבחינת השירות שאתה מקבל.

שיפור ההון האנושי

קיימת אפשרות שהמכון ייתן לארגון שירות מלא של גיוס, מיון והשמת עובדים. וקיימת אפשרות שהמכון ייתן חלק מהתהליך. תהליך הגיוס כולל הבאת מועמדים. תהליך המיון כולל בחירת מועמד אחד או מספר מצומצם של מועמדים שיש להם נתונים טובים להיכנס לתפקיד. ותהליך ההשמה שיש בו גם ליווי ואימון של המועמד שנבחר להיכנס לתפקיד. כל אחד מהשלבים האלה הוא קריטי על מנת שהמועמד המתאים יכנס לתפקיד ויצליח בו.

שיטות אבחון ומיון

מרכז הערכה מיועד לבחון ולהעריך מועמדים לקבלה לארגון או לקידום בארגון. היתרון של מרכז הערכה הוא בכך שמרכז הערכה כולל מגוון רחב של כלי הערכה ואבחון, כאשר לכל כלי יש את התרומה הייחודית שלו לבדיקת ההתאמה של המועמד. במרכז הערכה ניתן לבחון אדם אחד או קבוצת נבחנים. השיקול מה הם הכלים שישמשו אותנו להערכה תלוי בגורמים הכוללים את מטרת האבחון, תוכן האבחון, לוחות זמנים וגודל קבוצת הנבחנים.

למה כדאי לעבוד איתי?

פיתוח
מנהלים

מענה טלפוני
לאחר סיום התהליך

התהליך נעשה
איתי באופן אישי

הצלחה
בהשגת היעדים

שאלונים
ומבחנים יחודיים

ד"ר לפסיכולוגיה
תעסוקתית

מלאו את הפרטים
פוסטים על התהליך

סדנת מנהיגות

אם אתה יכול לעשות את כל העבודה לבד אינך זקוק לאנשים נוספים. אם לא, הרי אתה חייב להעסיק אנשים תחתיך ולנהל אותם. תפקידו של מנהל

קרא עוד »

משפטים חכמים מהספר שלי

נהל את אישיותך בטיפוס על סולם ההצלחה "בכל  אחד מאתנו חבויים כוחות הרבה יותר חזקים ממה שאנחנו חושבים". "בחברת השפע רוב האנשים אינם רעבים. אבל

קרא עוד »