מרכז הערכה לארגונים

מרכז הערכה לארגונים

תוכן עיניינים

מרכז הערכה מיועד לבחון ולהעריך מועמדים לקבלה לארגון או לקידום בארגון. היתרון של מרכז הערכה הוא בכך שמרכז הערכה כולל מערכת של מבחר כלי הערכה ואבחון, כאשר לכל כלי יש את התרומה הייחודית שלו להערכת המועמד. במרכז הערכה ניתן לבחון אדם אחד או קבוצת נבחנים. השיקול מה הם הכלים שישמשו אותנו להערכה תלוי במספר גורמים הקשורים במטרת האבחון, תוכן האבחון, לוחות זמנים וגודל קבוצת הנבחנים.

מרכז הערכה לאירגונים 2

כלי האבחון הקיימים במכון

+ מרכז הערכה – מרכז הערכה כולל הסתכלות כוללנית ואינטגרטיבית על המועמד תוך ניתוח כלל המבחנים אותם עבר המועמד. בכל אבחון יש למועמד צדדים חזקים כנגד נקודות תורפה. על המאבחן לעשות שיקול סופי במבט על כלל כלי האבחון על מנת לצאת עם מסקנה והמלצה.

+  אבחון קוגניטיבי – המבחנים הקוגניטיביים כוללים את "גרעין" האינטליגנציה המועבר כמעט לכל התפקידים וכולל יכולת מילולית וכמותית. מבחנים ספציפיים הדרושים למקצועות שונים כדוגמת יכולת שרטוט והתמצאות במרחב. מבחני קשב (דיוק וריכוז). מבחני יכולת אנליטית ללא מילים ומספרים. קיימת בידינו מערכת ממוחשבת ומערכת נייר ועיפרון.

+ אבחון ביוגראפי – האבחון הביוגראפי כולל אבחון תולדות חייו של האדם. התנהלות חייו של המועמד חשובה מאוד לאבחון. האבחון הביוגראפי מתייחס לשלל ההיבטים האישיים והחברתיים של המועמד, כמו למשל היבטים תעסוקתיים, לימודיים, משפחתיים, חברתיים ואישיים.

+ אבחון אישיות – מבחני האישיות כוללים שני סוגי מבחנים: אובייקטיבי וסובייקטיבי. היתרון של המבחנים האובייקטיבים בכך שקיימות עבורם נורמות וניתן ליצור השוואה בין נבחנים שונים. היתרון של המבחנים הסובייקטיביים בכך שניתן להעריך את אישיותו של האדם על בסיס הסגנון האישי של הנבחן ולא על פי מיקומו בקבוצת אנשים.

+ אבחון נטיות – נטיותיו של האדם מתייחסות לתחום העניין והנטייה האישית התעסוקתית של הנבחן. אבחון הנטיות חשוב כדי להבין מה הסיכוי שלאדם תהיה מוטיבציה להשקיע בתפקיד או במקצוע המיועד.

+ אבחון התנהגותי – מבחני התנהגות מתייחסים לנושא חשוב ומרכזי בהערכת המועמד, מאחר שהם מתייחסים לעובדות בהתנהלות של המועמד. בכך האבחון מתייחס לא למה שהאדם אומר על עצמו, אלא לסגנונות התנהגות ולקבלת החלטות שהאדם לקח לאורך חייו.

+ אבחון אמינות – במיוחד בתפקידים שיש בהם דרישה גבוהה של אמינות אפשר לשלב מבדק ייחודי הבוחן את מהימנות המועמד.

+ מבחן מצב – מבחן המצב ידוע בציבור בשם "דינמיקה קבוצתית". המבחן חשוב במיוחד במצבים בהם יש קבוצת אנשים שכולם נבחנים לאותו תפקיד. במקרה כזה ניתן להעביר מבחן מצב על מנת לעשות סינון ראשוני של המועמדים המובילים ורק אותם לשלוח למרכז הערכה.

+ ראיון אישי – הכלי הנפוץ ביותר. כל מועמד עובר ראיון אישי. מחקרים מדווחים שקיימת בעיה של חוסר מהימנות ותקפות עם כלי האבחון הזה. עם זאת אותם מחקרים מדווחים שניתן להעלות את המהימנות והתקפות של הראיון האישי, כפי שנעשה במכון, על ידי שימוש בטכניקה התנהגותית ובטכניקה מובנית.

למה כדאי לעבוד איתי?
אייקון אדם חושב

פיתוח
מנהלים

אייקון שיחה

מענה טלפוני
לאחר סיום התהליך

אייקון ידיים עם לב

התהליך נעשה
איתי באופן אישי

אייקון מטרה

הצלחה
בהשגת היעדים

אייקון סימן בוצע

שאלונים
ומבחנים יחודיים

אייקון דיפלומה

ד"ר לפסיכולוגיה
תעסוקתית

מלאו את הפרטים
פוסטים על התהליך
מרצה בסדנה

סדנת מנהיגות

אם אתה יכול לעשות את כל העבודה לבד אינך זקוק לאנשים נוספים. אם לא, הרי אתה חייב להעסיק אנשים תחתיך ולנהל אותם. תפקידו של מנהל

קרא עוד »
ספר נהל את אישיותך - גרי

משפטים חכמים מהספר שלי

נהל את אישיותך בטיפוס על סולם ההצלחה "בכל  אחד מאתנו חבויים כוחות הרבה יותר חזקים ממה שאנחנו חושבים". "בחברת השפע רוב האנשים אינם רעבים. אבל

קרא עוד »