הכוונה למקצוע ולימודים

הכוונה
ללימודים ומקצוע

ייעוץ והכוונה ללימודים

הכוונה
לבחירת מקצוע

הכוונה לחיילים משוחררים

בחירת לימודים ומקצוע זו החלטה שתקבע כמה כסף יהיה לך בחיים, מי יהיו החברים שלך ואם תצליח להגשים את השאיפות שלך. 

בחירה נכונה תעשה אותך מאושר. טעות תעשה אותך מתוסכל.

 זו אחת ההחלטות החשובות ביותר בחיים. ייעוץ יתן לך כלים איך להחליט נכון.

אחת הבעיות העיקריות היא ש-49% מהאקדמאים עובדים בתחום שאינו קשור לתואר שלמדו ועוד 44% היו בדיעבד בוחרים בתחום לימודים אחר (על פי מחקר של מכון סמית עבור אוניברסיטת חיפה, משנת 2018). הסיבה לכך היא שקיים הבדל גדול בין ההשכלה לבין שוק התעסוקה, מבחינת העניין האישי או ההתאמה.

במהלך הייעוץ וההכוונה לבחירת לימודים ומקצוע תוכל לבחון לעומק את כישוריך, נטיותיך המקצועיות והעניין שיש לך בתחומי מקצועות שונים. בכך, ייעוץ לפני לימודים יוכל לתת לך מידע חשוב וכלים מהימנים כדי לעזור לך לבחור נכון.

פתחנו במיוחד בשבילך את האפשרות לקבל ייעוץ מרחוק באמצעות ZOOM.

לצעירים לפני לימודים

הכוונה ללימודים מומלץ לעשות אם אתה צעיר בתחילת דרכך בחיים ואין לך עדיין כיוון בחיים. הייעוץ עוזר לך למצוא את הלימודים המתאימים לך. יש כאלה הרוצים בלימודים שיכשירו אותם למקצוע ויש כאלה שרוצים את הלימודים לצורך התקדמות בחיים או עניין בחיים. רוב הפונים ללימודים הם צעירים בגילאי העשרים – שלושים, אבל יש גם כאלה המחפשים לימודים בגילאים מבוגרים יותר, לצורך העשרה עצמית או להסבה מקצועית. פעמים רבות ההכוונה ללימודים באה ביחד עם הכוונה מקצועית. יש כאלה שמתחילים ללמוד מבלי לעבור ייעוץ. רבים מהם טועים, מפסיקים את הלימודים ומבזבזים הרבה זמן וכסף. ההכוונה ללימודים יכולה לעזור לך להבין מה באמת מתאים לך.

מיועד לכל מי שעומד לקראת לימודים ובחירת מקצוע

הכוונה לבחירת מקצוע כדאי לך לעשות אם אתה צעיר ועוד אין לך מקצוע. רצוי שתבחר במקצוע בשנות העשרים לחייך, בתחילת החיים. כאשר אתה בוחר במקצוע בגיל צעיר אתה מכוון את החיים שלך לכיוון מתאים לך. כך אתה יכול במהלך שנים רבות לבנות את הקריירה שלך שלב אחרי שלב, ולהתקדם, כל הזמן להתקדם. הכוונה לבחירת מקצוע עוזרת לך לבדוק איזה מקצוע מתאים לך. הכוונה לבחירת מקצוע נעשית באמצעות שיחות ומבדקים. כדי שתבחר במקצוע מתאים אתה צריך לדעת על עצמך שלושה דברים: (1) מהן הנטיות המקצועיות שלך, (2) מהן היכולות השכליות שלך, ו-(3) מהם הגורמים שצריך להתחשב בהם בבחירת המקצוע. אלה שלא עובדים הכוונה לבחירת מקצוע לרוב מושפעים מעצות של חברים או של קרובי משפחה שאינם יודעים במה יש להתחשב. הם מדברים מתוך הניסיון האישי שלהם, שזה אולי לא מתאים למה שאתה צריך. לנו יש ניסיון עם אנשים רבים שעזרנו להם לבחור. יש לנו מסלול ייעוץ לבחירת מקצוע מיוחד לחיילים משוחררים וצעירים, ומסלול מיוחד לאנשים הרוצים לעשות הסבה מקצועית.

לחיילים משוחררים ולצעירים לפני לימודים

5 קבוצות פונות להכוונה מקצועית לחיילים משוחררים. האם גם אתה ביניהם?

  1.  אני רוצה להתחיל ללמוד אבל אין לי כל מושג מה המקצוע המתאים לי.
  2. יש לי התלבטות בין 2-3 כיוונים מקצועיים שמושכים אותי וקשה לי להחליט מה יותר מתאים לי.
  3. כל פעם שאני שומע על מקצוע מסוים הוא ממש מושך אותי ואני כל הזמן מחליף את הדעה שלי.
  4.  יש לי התלבטות לגבי מקצוע מסוים אבל אני לא בטוח שהוא באמת מתאים לי.
  5.  כבר בחרתי במקצוע אבל הייתי רוצה לבדוק שלא טעיתי.

עד היום אמרו לך מה לעשות בבית ספר ובצבא. מהיום, אחרי שהשתחררת מהצבא, האחריות כולה נופלת על הכתפיים שלך ואתה רוצה להצליח ובגדול. ההכוונה המקצועית לחיילים משוחררים כוללת אבחון תעסוקתי הנותן הערכה של האישיות, הנטיות והיכולות שלך. בנוסף לכך יש לך שיחות עם פסיכולוג תעסוקתי שעוזר לך לקבל את ההחלטות הנכונות בבחירה המקצועית. הכוונה מקצועית לחיילים משוחררים מעלה את סיכוייך להצליח בחיים.

למה כדאי לעבוד איתי?

פיתוח
מנהלים

מענה טלפוני
לאחר סיום התהליך

התהליך נעשה
איתי באופן אישי

הצלחה
בהשגת היעדים

שאלונים
ומבחנים יחודיים

ד"ר לפסיכולוגיה
תעסוקתית

למה כדאי לעבוד איתי?

פיתוח
מנהלים

מענה טלפוני
לאחר סיום התהליך

התהליך נעשה
איתי באופן אישי

הצלחה
בהשגת היעדים

שאלונים
ומבחנים יחודיים

ד"ר לפסיכולוגיה
תעסוקתית

מלאו את הפרטים
פוסטים על התהליך

סדנת מנהיגות

אם אתה יכול לעשות את כל העבודה לבד אינך זקוק לאנשים נוספים. אם לא, הרי אתה חייב להעסיק אנשים תחתיך ולנהל אותם. תפקידו של מנהל

קרא עוד »

משפטים חכמים מהספר שלי

נהל את אישיותך בטיפוס על סולם ההצלחה "בכל  אחד מאתנו חבויים כוחות הרבה יותר חזקים ממה שאנחנו חושבים". "בחברת השפע רוב האנשים אינם רעבים. אבל

קרא עוד »