הכוונה ללימודים

הכוונה
ללימודים

תוכן עיניינים

ייעוץ והכוונה ללימודים

הייעוץ יעזור לך לבחור לימודים מתאימים. לימודים מתאימים הם לימודים שתוכל להצליח בהם. יש כאלה שמחפשים לימודים שיכשירו אותם למקצוע ויש אחרים המחפשים לימודים להעשרה עצמית. מרבית המקצועות דורשים לימודים. רוב הפונים ללימודים הם צעירים בגילאי העשרים – שלושים, אבל יש גם כאלה המחפשים לימודים בגילים מבוגרים יותר, למשל להעשרה עצמית או להסבה מקצועית. פעמים רבות ההכוונה ללימודים באה ביחד עם הכוונה מקצועית. יש כאלה שמתחילים ללמוד מבלי לבדוק את עצמם בייעוץ ללימודים. רבים מהם טועים ומפסיקים את הלימודים. אז בוא תבדוק האם גם אתה צריך הכוונה ללימודים.

פתחנו במיוחד בשבילך את האפשרות לקבל ייעוץ מרחוק באמצעות ZOOM.

האם גם אני צריך ייעוץ והכוונה ללימודים?

אם אתה נמצא באחת מהקבוצות המפורטות להלן מומלץ שתגיע להכוונה ללימודים:

 1. אם אתה צעיר ושאפתן שלא יודע איזה מקצוע מתאים לך. ואתה רוצה לבחור מקצוע מתאים ולהתחיל ללמוד אותו, מומלץ שתגיע להכוונה ללימודים ביחד עם הכוונה מקצועית.
 2. אם אתה 'מכוון לגבוה' ויודע איזה מקצוע אתה רוצה ללמוד אבל אתה לא בטוח מהם הלימודים שיתאימו לך כדי להשיג את המקצוע, מומלץ שתגיע להכוונה ללימודים, ובאותה הזדמנות תבדוק מול הפסיכולוג התעסוקתי שהבחירה המקצועית שלך מתאימה וטובה.
 3. אם אתה מתלבט בין כמה מקצועות ואתה לא יודע איזה מהם יותר מתאים לך. רצוי שתגיע להכוונה ללימודים עם הכוונה מקצועית.
 4. אם אתה נמצא בגיל "אמצע החיים" וכבר עבדת במספר עבודות בלי לימודים וללא התמחות, והגעת למסקנה שאתה לא רוצה להמשיך להיזרק בין עבודות, אלא להיות מומחה בתחום מסוים. מומלץ שתגיע להכוונה מקצועית והכוונה לימודית כדי שתוכל להגשים את שאיפותיך.
 5. אנשים שכבר רכשו מקצוע הרוצים להתפתח מבחינה אישית או מקצועית ומחפשים הכוונה ללימודים.
 6. אם אתה כבר בחרת במקצוע ועבדת בו לתקופה מסוימת. אבל כעת הגעת למסקנה שהמקצוע לא עונה על הצרכים או הרצונות שלך מבחינת הפרנסה או שביעות הרצון. מומלץ שתגיע להכוונה מקצועית משולבת בייעוץ להסבה מקצועית.
 7. אם אתה שייך לקבוצת האנשים המחפשים כיווני התפתחות והעשרה ללא קשר עם בחירת מקצוע. אתה רוצה להתפתח כדי להעשיר את עצמך או אפילו להגשים חלומות. מומלץ שתגיע להכוונה ללימודים.

למה כדאי לי לקבל הכוונה ללימודים

ההכוונה ללימודים ולמקצוע תוכל לחסוך לך הרבה כסף וזמן. ישנם רבים שמתחילים ללמוד במכללות או באוניברסיטאות מבלי לבדוק האם הכיוון אותו בחרו באמת מתאים להם. הם מתחילים ללמוד ובאמצע הלימודים מגיעים למסקנה שהבחירה שלהם הייתה טעות. טעות כזו לרוב עולה הרבה כסף ועלולה לגרום לבזבוז של שנה שלמה ולפעמים אפילו שנתיים או שלוש שנים. ההכוונה ללימודים תעזור לך לבחור כיוון לימודים מתאים.
במהלך הייעוץ נדבר אתך על שלושה דברים חשובים:

 1. מהן היכולות שלך והאישיות שלך,
 2. מה קיים היום בשוק התעסוקה, ו-
 3.  איזה לימודים מתאימים לך – איך צריך לקבל החלטות כדי לחבר בין התכונות שלך לבין עולם התעסוקה.

מה כולל תהליך ההכוונה ללימודים?

 1. בשלב הראשון תיפגש לשיחות עם פסיכולוג מומחה, שישמע ממך מדוע פנית לייעוץ להכוונה ללימודים. כדי שנוכל לעזור לך לקבל החלטות חשוב לנו לדעת למה פנית אלינו, האם אתה מחפש הכוונה מקצועית. או אולי יש לך כבר מקצוע ואתה רוצה להתפתח בו. או יתכן שאתה מחפש לימודים להעשרה עצמית ללא קשר למקצועך. בפגישות הפסיכולוג יסביר לך איך תוכל להיעזר בהכוונה ללימודים ומהו תהליך הייעוץ. בסוף המפגש הראשון תוכל לקבל הנחיות איך והיכן תוכל למצוא מידע על הלימודים השונים הקיימים בארץ ועל מקומות הלימוד באוניברסיטאות ומכללות.
 2. בשלב השני נזמין אותך לאבחון לימודי מקיף הנמשך על פני יום שלם. האבחון הלימודי כולל בדיקה של (1) האישיות שלך, (2) תחומי העניין שלך, (3) כישורי הלמידה שלך ו-(4) הרצונות, והשאיפות שלך.
 3. בשלב השלישי תגיע למפגשי סיכום והסקת מסקנות. מטרת המפגשים לעזור לך להגיע לקבלת החלטות ביחס ללימודים המועדפים עבורך. במפגשים נפרוש בפניך את כל הפרטים שנאספו במהלך השיחה והאבחון ללימודים שעשית. זאת על מנת שתוכל להגיע למסקנה ולקבלת החלטה מושכלת. במפגש הסיכום נדבר אתך על תחומי העניין שלך ועל רמת הלימודים המומלצת עבורך. וכן נדבר אתך על מקומות הכשרה אפשריים עבורך.

במידה ותהיה מעוניין בתהליך ייעוץ ארוך יותר, כמובן תוכל לקבל שיחות ייעוץ נוספות שיעזרו לך להתפתח מבחינת שאיפותיך ורצונותיך.
ועוד דבר, גם אחרי הייעוץ תוכל להיות אתנו בקשר טלפוני לצורך התייעצות.
מחירים מיוחדים יינתנו לחיילים משוחררים ולבוגרי השירות הלאומי.

למה כדאי לעבוד איתי?

פיתוח
מנהלים

מענה טלפוני
לאחר סיום התהליך

התהליך נעשה
איתי באופן אישי

הצלחה
בהשגת היעדים

שאלונים
ומבחנים יחודיים

ד"ר לפסיכולוגיה
תעסוקתית

מלאו את הפרטים
פוסטים על התהליך

סדנת מנהיגות

אם אתה יכול לעשות את כל העבודה לבד אינך זקוק לאנשים נוספים. אם לא, הרי אתה חייב להעסיק אנשים תחתיך ולנהל אותם. תפקידו של מנהל

קרא עוד »

משפטים חכמים מהספר שלי

נהל את אישיותך בטיפוס על סולם ההצלחה "בכל  אחד מאתנו חבויים כוחות הרבה יותר חזקים ממה שאנחנו חושבים". "בחברת השפע רוב האנשים אינם רעבים. אבל

קרא עוד »