אימון אישי למנהל

אימון אישי למנהל

תוכן עיניינים

אימון אישי הוא תהליך שמטרתו להשיג תוצאות. אתה מגדיר יעדים בהם אתה מעוניין להשיג תוצאות טובות יותר מאלו שיש לך היום. האימון האישי עוזר לך להתגבר על חסמים ולעבור מכשולים העומדים בדרכך. האימון האישי נותן לך תחושת שליטה טובה יותר בהשגת מטרותיך ובכך מעלה את הרגשת הביטחון העצמי. חיזוק הביטחון העצמי מעלה את המוטיבציה שלך ומביאה אותך לתפקוד טוב יותר. האימון מונחה על ידי מאמן אישי. אימון אישי למנהלים ממוקד בשיפור היכולות שלך להשיג תוצאות ניהוליות טובות יותר.

פתחנו במיוחד בשבילך את האפשרות לקבל ייעוץ מרחוק באמצעות ZOOM, סקייפ או ווטסאפ.

למה אני צריך אימון אישי למנהל?

יתכן שאתה לא צריך אימון אישי למנהלים, גם אז כמו במרבית המקרים, אנחנו מאמינים שאימון אישי למנהלים יכול לעזור לך. אין אף אחד שמצליח לתפקד במאה אחוז מהיכולות הטמונות בו. כנראה גם אתה לא. קח לדוגמה ספורטאים. גם אלופי העולם נעזרים במאמן מאחר שהם יודעים כי לא יוכלו להגיע לבד להישגים שיביאו אותם לאליפות. מאמן יכול לקדם אותך לקראת האליפות – להיות אלוף בניהול.

למה כדאי לי להיעזר במאמן?

באימון אישי למנהלים היתרון הוא שמאמן מומחה באימון. הוא מכיר את השיטות לעזור לך להעצים את עצמך. בנוסף לכך לרוב, הוא אינו חלק מהארגון. מאמן מחויב לשאול את עצמו "מי הלקוח שלי?" כאשר אתה הלקוח שלו הוא מחויב כלפיך. הוא לא שייך למעגל הרכילות של הארגון. אתה יכול להתייעץ איתו על בעיות שיש לך בארגון מבלי לפחד. כמנהל, כנראה לא תרצה לחשוף את נקודות החולשה שלך. עם המאמן אתה יכול להתייעץ. הוא איש הסוד שלך. הוא השותף שלך להתמודדות. אתה לא לבד עם הבעיות שלך.

האם אוכל למדוד את תוצאות האימון האישי למנהלים?

אנחנו מדברים על אימון ממוקד תוצאות. תוכל למדוד את התוצאות בשני פרמטרים: פרמטר סובייקטיבי ופרמטר אובייקטיבי. הפרמטר הסובייקטיבי הוא תחושות ושביעות הרצון שלך ושל האנשים סביבך. הפרמטר האובייקטיבי הוא שיפור ביצועים, הפחתת קונפליקטים, ושיפור במערכת התקשורת הבינאישית מול כפיפים, מנהלים ועמיתים.

כמה זמן צפוי להימשך האימון האישי למנהלים?

אימון אישי למנהלים, ממוקד בנושא ספציפי, נמשך לרוב כעשר פגישות. הניסיון שלנו מראה שלליווי ארוך יותר יש תרומה בעלת עוצמה. מומלץ להתחיל עם תדירות פגישות מואצת של כפעם בשבוע ובהדרגה להתאים את תדירות הפגישות בהתאם לנושאים בהם תהיה עסוק. למשל מצבים הדורשים שינוי וכניסה ליעדים חדשים דורש תדירות גבוהה יותר. מצבים של שגרה מאפשרים פגישות בתדירות נמוכה.

על מה תעבדו איתי באימון אישי למנהלים?

אלה הנושאים העיקריים עליהם נעבוד אתך באימון אישי למנהלים:

העצמת היכולות שלך להשיג את מטרותיך

קידום היעדים האישיים שלך בארגון

הפעלת האסטרטגיה האישית שלך להשגת יעדים

שימוש בתכונות האישיות שלך להוביל תהליכים

שיפור ניהול קונפליקטים לפי הסגנון האישי המתאים לך

פיתוח מנהיגות אישית תואמת לאישיות שלך

כתוספת לנ"ל נעבוד על העצמת מיומנויות הניהול שלך ב-3600: מול כפיפים, עמיתים ובכירים ממך. בנוסף לכך, לפי בקשתך, נוכל לעבוד אתך על מיומנויות אישיות דוגמת שליטה עצמית, תקשורת בינאישית, התמודדות עם חסמים ומכשולים, ניהול זמן ועוד.

אימון אישי למנהלים הנכנסים לארגון חדש

אימון אישי למנהלים הנכנסים לארגון חדש מיועד למנהלים בעלי ניסיון ניהולי בתחום שלהם. לדוגמה ניהול כספים, ניהול ייצור או תפעול, ניהול חנות או רשת חנויות, ניהול אדמיניסטרטיבי, ניהול לוגיסטי ועוד.

למשל, אם אתה מחליף מקום עבודה ונכנס לאותו תפקיד בו עבדת בעבר בארגון אחר, צפוי שתפגוש בעיות חדשות. צפוי שתיתקל במכשולים חדשים בארגון החדש. כאן בא מקומו של המאמן לעזור לך להתמודד בהצלחה עם הבעיות בארגון החדש.

אימון אישי למנהלים המקבלים קידום לתפקיד חדש בארגון שלהם

אתה בוודאי מכיר את "העיקרון הפיטרי" הטוען שמנהל מקודם כל עוד הוא טוב בתפקידו. עד שהוא מגיע לתפקיד בו הוא לא מצליח ושם הוא נתקע, כי לא מקדמים מי שלא מצליח. אם קיבלת קידום זה אומר שהיית טוב בתפקידך הקודם, אבל זה עדיין לא אומר שתצליח בתפקיד הבכיר יותר אליו קודמת. כאן אתה צריך את המאמן.

אימון אישי למנהלים וותיקים הרוצים להכניס עוצמה וחידוש לתפקיד שלהם

כמנהל וותיק יתכן שהגעת להבנה שהפסקת לחדש. אתה דורך במקום. נכנסת לשיגרה. אם זה מצבך עליך לדעת שאתה נמצא במקום מסוכן ביותר מבחינת הקריירה שלך. אם אתה מרגיש שאתה דורך במקום כנראה גם כל הסביבה יודעת את זה. .עכשיו בדיוק הזמן להתחדש בעזרת אימון אישי למנהלים.

אימון אישי למנהלים צעירים

סיימת לימודים. התקבלת לתפקיד ניהולי. אתה מלא ציפיות להצליח בתפקיד. כישלון עשוי לעלות לך ביוקר. הוא עלול להרוס את כל הקריירה הניהולית עליה אתה חולם. עליך לדעת שלפעמים אין הרבה קשר בין מה שלמדת לבין מה שתצטרך לעשות בתפקיד הניהולי. אסור לך לסכן את עתידך. אתה עדיין צעיר. קח אימון אישי למנהלים שייתן לך סיכויים גדולים יותר להצליח בתפקיד הראשון שלך כמנהל.

למה כדאי לעבוד איתי?

פיתוח
מנהלים

מענה טלפוני
לאחר סיום התהליך

התהליך נעשה
איתי באופן אישי

הצלחה
בהשגת היעדים

שאלונים
ומבחנים יחודיים

ד"ר לפסיכולוגיה
תעסוקתית

מלאו את הפרטים
פוסטים על התהליך

סדנת מנהיגות

אם אתה יכול לעשות את כל העבודה לבד אינך זקוק לאנשים נוספים. אם לא, הרי אתה חייב להעסיק אנשים תחתיך ולנהל אותם. תפקידו של מנהל

קרא עוד »

משפטים חכמים מהספר שלי

נהל את אישיותך בטיפוס על סולם ההצלחה "בכל  אחד מאתנו חבויים כוחות הרבה יותר חזקים ממה שאנחנו חושבים". "בחברת השפע רוב האנשים אינם רעבים. אבל

קרא עוד »