מתי להגיע לייעוץ תעסוקתי?

החיים דורשים מכל אחד מאתנו להתמודד עם בעיות. לעיתים הבעיות יותר קלות ולפעמים הן יותר מורכבות. התחום התעסוקתי הוא אחד מעמודי היסוד החשובים ביותר בעולמנו. התחום התעסוקתי משפיע על חייך בצורה בלתי מתפשרת – הוא משפיע על רמת איכות החיים שלך, על כמה כסף תרוויח, על העניין שיהיה לך בחיים, על היכולת שלך להתקדם ולהתפתח, על שביעות הרצון מהחיים שלך, ועל היכולת שלך להתמודד ולהגיע להצלחה.

פתרון בעיות בתחום התעסוקתי הן לפעמים מורכבות ולא פשוטות. אבל ההחלטה מתי להגיע לייעוץ תעסוקתי היא פשוטה. (1) אם יש לך בעיה תעסוקתית, (2) אתה מאמין שאפשר לפתור אותה, (3) אבל אתה לא מצליח לפתור אותה לבד בעצמך, אז (4) כדאי לך לפנות לייעוץ תעסוקתי.

מה הן הבעיות שבגללן מתאים לפנות לייעוץ תעסוקתי?

  1. בחירה ראשונה של מקצוע או לימודים (44% במדגם מבין בוגרי אוניברסיטת חיפה אמרו, אחרי שסיימו את התואר הראשון, שבדיעבד היו בוחרים מקצוע לימודים אחר – המחקר נערך עבור האוניברסיטה ופורסם בשנת 2018)
  2. הסבה מקצועית – בחירת מקצוע שני
  3. הכנה לראיון עבודה
  4. אימון השתלבות בכניסה לתפקיד חדש או למקום עבודה חדש
  5. פיתוח קריירה – עבור אנשים החושבים שאינם מתקדמים על פי רמת הציפיות שלהם
  6. משבר תעסוקתי – כתוצאה מפיטורין או מאי-הצלחה להתמודד במקום עבודה
  7. רצון לעשות שינוי תעסוקתי
  8. בחירת תעסוקה בגיל השלישי

 

 

שאלות, הערות? מלא פרטים ואצור קשר חזרה
אולי יעניין אותך לקרוא גם על:​

סדנת מנהיגות

אם אתה יכול לעשות את כל העבודה לבד אינך זקוק לאנשים נוספים. אם לא, הרי אתה חייב להעסיק אנשים תחתיך ולנהל אותם. תפקידו של מנהל

קרא עוד »

משפטים חכמים מהספר שלי

נהל את אישיותך בטיפוס על סולם ההצלחה "בכל  אחד מאתנו חבויים כוחות הרבה יותר חזקים ממה שאנחנו חושבים". "בחברת השפע רוב האנשים אינם רעבים. אבל

קרא עוד »